الیاف پلیمری مصنوعی موجب سرطان پوست می شود

الیاف پلیمری مصنوعی طبیعی سابقه طولانی تری دارد و در طیف وسیعی از کاربردها در بخش نساجی بسیار مهم است. اساساً الیاف طبیعی دارای پلیمرهای زیستی هستند و الیاف طبیعی اساساً از منابع گیاهی یا حیوانی ساخته می شوند.

الیاف طبیعی گیاهی جزء اصلی محتوای سلولز و الیاف طبیعی حیوانی از پروتئین تشکیل شده است. امروزه بیشتر در سرتاسر جهان از الیاف طبیعی گیاهی تا پلاستیک های زیستی، مواد بیوکامپوزیت در صنایع خودروسازی استفاده می شود.

اینها باعث می شوند محصول کم هزینه، چگالی کم، مصرف انرژی پایین در تولید و زیست تخریب پذیری بیشتر باشد. نگرانی‌های زیست‌محیطی، زیست‌محیطی و اقتصادی روزافزون منجر به افزایش پذیرش الیاف طبیعی در هر زمینه‌ای از کاربرد مواد مصنوعی معمولی می‌شود.

این به دلیل زیست تخریب پذیری، غیرسمی بودن، احتراق، در دسترس بودن آسان، غیر ساینده بودن و استحکام ویژه خوب است. مطالعه حاضر بر جنبه کاربرد عملکردی الیاف طبیعی، اساساً شناسایی فیبر، طبقه‌بندی و کاربرد پارامترهای فرآیند الیاف تمرکز دارد.

اساساً فیبر به عنوان واحدی از ماده تعریف می شود که با انعطاف پذیری، ظرافت، طول و ضخامت مشخص می شود. در ترتیب نساجی، الیافی که اساساً مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای ثبات کافی در دمای بالا، استحکام، کشش و عملکرد رطوبت باشند.

به طور کلی، الیاف نساجی اساساً دو دسته هستند. منابع طبیعی و الیاف مصنوعی. آنها الیافی از منابع طبیعی مانند گیاهان و حیوانات و غیره هستند و نیازی به تشکیل الیاف ندارند، در دسته الیاف طبیعی قرار می گیرند.

رشته‌های مصنوعی رشته‌هایی هستند که در آنها یا واحدهای شیمیایی اولیه توسط ترکیب شیمیایی و به دنبال آن ترکیب الیاف تشکیل شده‌اند یا پلیمرهای حاصل از منابع طبیعی پس از عبور از یک نخ ریسی برای تشکیل رشته‌ها حل شده و بازسازی شده‌اند.

رشته‌هایی که توسط ترکیب شیمیایی ساخته می‌شوند، اغلب رشته‌های مصنوعی نامیده می‌شوند، در حالی که رشته‌هایی که از منابع پلیمری طبیعی بازسازی می‌شوند، رشته‌های احیا شده یا رشته‌های پلیمری طبیعی نامیده می‌شوند.

به عبارت دیگر، تمام رشته‌های مصنوعی و رشته‌های بازسازی‌شده رشته‌های ساخته دست بشر هستند، زیرا انسان در فرآیند ترکیب الیاف واقعی شرکت دارد. در مغایرت، رشته هایی از منابع طبیعی توسط طبیعت به شکل آماده تحویل داده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.