برگ الوئه ورا برای جوش از بروز عفونت ها جلوگیری می کند

برگ الوئه ورا برای جوش یک گیاه دارویی محبوب است که مردم برای هزاران سال از آن استفاده می کردند. آلوئه ورا یا آلوئه باربادنسیس گیاهی است ضخیم و ساقه کوتاه که آب را در برگ های خود ذخیره می کند. این بیشتر برای درمان آسیب های پوستی شناخته شده است، اما چندین کاربرد دیگر نیز دارد که به طور بالقوه می تواند برای سلامتی مفید باشد.

آلوئه ورا حاوی ترکیبات گیاهی سالم است. آلوئه ورا ممکن است به درمان آسیب های پوستی کمک کند. صنایع آرایشی و بهداشتی، دارویی و غذایی به طور گسترده ای از آلوئه ورا استفاده می کنند و این گیاه دارای ارزش بازار سالانه 13 میلیارد دلاری در سطح جهان است.

آلوئه ورا به خاطر برگ های سبز ضخیم، نوک تیز و گوشتی اش که ممکن است به طول 12 تا 19 اینچ (30 تا 50 سانتی متر) رشد کنند، معروف است. هر برگ حاوی یک بافت لزج است که آب را ذخیره می کند و این باعث ضخیم شدن برگ ها می شود. این بافت پر از آب «ژلی» است که مردم آن را با محصولات آلوئه ورا مرتبط می‌کنند.

ژل حاوی بیشتر ترکیبات زیست فعال مفید در گیاه از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها است. آلوئه ورا خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی دارد. آنتی اکسیدان ها برای سلامتی مهم هستند. ژل آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان های قوی منبع معتبر است که متعلق به خانواده بزرگی از مواد معروف به پلی فنول ها است.

آلوئه ورا به دلیل خاصیت ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضدعفونی کنندگی آن شناخته شده است. به همین دلیل است که ممکن است به بهبود زخم ها و درمان مشکلات پوستی کمک کند.

آلوئه ورا موجب بهبود زخم را تسریع می کند. مردم اغلب از آلوئه ورا به عنوان یک داروی موضعی استفاده می کنند و به جای مصرف، آن را روی پوست می مالند. در واقع، سابقه طولانی استفاده از آن در درمان زخم ها و به ویژه سوختگی ها از جمله آفتاب سوختگی دارد.

به عنوان مثال، یک منبع معتبر بررسی از مطالعات تجربی نشان داد که آلوئه ورا می تواند زمان بهبودی سوختگی را در مقایسه با داروهای معمولی تا حدود 9 روز کاهش دهد. همچنین به جلوگیری از قرمزی، خارش و عفونت کمک کرد. شواهدی مبنی بر کمک آلوئه ورا به بهبود انواع دیگر زخم ها قطعی نیست، اما تحقیقات امیدوارکننده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.