مروری بر انواع چرم

چرم یکی از عناصر ضروری لباس پوشیدن است و کالاهای چرمی نفیس می توانند فضایی اصیل و بالغ را ایجاد کنند. با این حال، انواع مختلفی از چرم وجود دارد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، بنابراین نحوه انتخاب اجناس چرمی مناسب شما به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. بیایید نگاهی به کیف تنبل طبقه بندی چرم ساده که توسط استاد برای شما سازماندهی شده است!

انواع چرم چیست؟

چرم به طور عمده به دو دسته تقسیم می شود: چرم طرح دار طبیعی و چرم مصنوعی: “چرم اصل” به چرم هایی گفته می شود که از پوست خام طبیعی حیوانات ساخته شده و تحت درمان شیمیایی قرار گرفته اند.

“چرم بدلی” چرم مصنوعی است که معمولاً به عنوان PU و PVC شناخته می شود. این دو ماده را می توان با توجه به نیازهای فردی از نظر رنگ، درخشندگی، بافت و غیره تنظیم کرد و سپس با لمینیت با پارچه الیاف شیمیایی یا پارچه پشمی درست کرد. اگرچه سطح چرم مصنوعی شباهت زیادی به چرم واقعی دارد، اما احساس و خاصیت ارتجاعی بیشتر چرم های بدلی نمی تواند به سطح چرم واقعی برسد.

ویژگی های چرم

هر چرم طبیعی مزایا و معایب خاص خود را دارد، اجازه دهید ابتدا سه چرم رایج حیوانات را معرفی کنیم!

1. چرم گاو

چرم گاوی پرمصرف ترین چرم در جهان است که معمولا در تولید کفش چرم، کیف دستی، پوشاک، جواهرات و سایر محصولات استفاده می شود و در این میان چرم خام گاوی منشاء اروپا از بهترین کیفیت برخوردار است.

مزیت چرم گاو این است که بافت آن ظریف و محکم است، چرم نرم و محکم است، بنابراین محصولات چرم گاوی دوام و راحتی بیشتری دارند. چرم گاو نیز درجات مختلفی دارد به عنوان مثال چرم گاو زرد بر چرم گاو گاومیش برتری دارد و چرم لایه اول بر چرم لایه دوم برتری دارد.

سطح پوست گاو صاف و بافت آن ریز و سفت است.

1. چرم گاو1. چرم گاو2. چرم گوسفند

پوست گوسفند بافتی ظریف و بافتی شبیه موج‌های آب دارد، چون چرم سبک، نرم و راحت است، اغلب برای تولید لباس‌های چرمی از آن استفاده می‌شود، اما دوام و استحکام آن به طور طبیعی کمتر از پوست گاو و خوک است.

پوست گوسفند را می توان به طور تقریبی به دو دسته پوست بز و گوسفند تقسیم کرد، پوست گوسفند از پوست بز ظریف تر و نرم تر است، اما نسبتا شکننده است و به راحتی آسیب می بیند، بنابراین پس از خرید باید مراقب بود.

پوست گوسفند دارای بافتی ظریف ، نرم و صاف و سرشار از راحتی است که به دلیل راحتی آن صندل چرم مردانه زا با این نوع چرن تولید می کنند.

2. چرم گوسفند

کمربند زنانه چرم

3.پوست خوک

ظاهر پوست خوک به وضوح نسبت به سایر چرم ها پایین تر است، سطح آن خشن و صاف نیست و به دلیل سفت بودن چرم و خاصیت ارتجاعی پایین.

اما به همین دلیل پوست خوک نسبتا بادوام، ضد آب و تنفس پذیر است و به دلیل قیمت پایین آن معمولا در تولید آستر و کفی کفش استفاده می شود.

چرم خوک نسبت به سایر چرم ها زبرتر و زیباتر است، بنابراین بیشتر برای آستر داخلی استفاده می شود.

3.پوست خوک3.پوست خوک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.